Jesteś na stronie Okręgowego Inspektoratu Pracy w Bydgoszczy

Przejdź na stronę Państwowej Inspekcji PracyJak zgłosić wypadek

Dodano: 26 kwietnia 2024
0:53 minut

W dniu 23.04.2024r, w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odbył się finał XI edycji konkursu pn. "Poznaj swoje prawa w pracy" którego celem jest popularyzowanie wśród uczniów szkół ponadpodstawowych wiedzy dotyczącej ochrony pracy, bezpieczeństwa i higieny pracy, legalności zatrudnienia oraz innej pracy zarobkowej. W konkursie udział wzięli także uczniowie regionu kujawsko – pomorskiego, którzy zostali laureatami konkursu na etapie regionalnym tj.: Wiktoria Rajska z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Przemystce (I miejsce), Kacper Dobrowolski z Zespołu Szkół Budowlanych w Bydgoszczy (II miejsce) oraz Wiktoria Nieć z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Grudziądzu (III miejsce).

Uczestnicy konkursu mieli do rozwiązania test w którym należało udzielić odpowiedzi na 50 pytań w tym na 20 pytań o podwyższonym stopniu trudności. Odpowiedzi na pytanie były wielokrotnego wyboru i wskazanie wszystkich poprawnych odpowiedzi (w systemie A,B,C,D) nagradzane było punktami.

W finale konkursu, spośród 16 województw udział wzięło 47 uczniów. Przedstawiciele z naszego regionu zostali sklasyfikowani poniżej 6 miejsca.

Zobacz magazyn Inspektor Pracy

Zobacz również

Szukaj

Logo PIP

Menu