Jak złożyć skargę?
Twój pracodawca naruszył przepisy prawa pracy? Jako pracownik masz prawo do dochodzenia swoich praw przed sądem pracy. Możesz również złożyć skargę do Państwowej Inspekcj ...
Przejdź na stronę Państwowej Inspekcji PracyJak zgłosić wypadek
Twój pracodawca naruszył przepisy prawa pracy? Jako pracownik masz prawo do dochodzenia swoich praw przed sądem pracy. Możesz również złożyć skargę do Państwowej Inspekcj ...
Telefoniczne zgłaszanie wypadków przez całą dobę: 602 591 278 (dotyczy wypadków ciężkich, śmiertelnych i zbiorowych) Okręgowy Inspektorat Pracy w Bydgoszczy Pl ...
Bezpłatne porady prawne z zakresu prawa pracy udzielane są osobiście:
* Pouczenie: Zgodnie z art. 63 § 2 Ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. – Kodeks postępowania administracyjnego, podanie powinno zawierać co najmniej wskazanie osoby, od której pochodzi, jej adres i żądanie oraz czynić zadość innym wymaganiom ustalonym w przepisach szczególnych.
Oznacza to, że treść kierowanej do Państwowej Inspekcji Pracy korespondencji powinna zawierać co najmniej wskazanie:
Brak powyższych danych spowoduje pozostawienie sprawy bez rozpoznania.
Pisma anonimowe nie będą rozpatrywane.
Bezpłatne porady prawne z zakresu prawa pracy udzielane są telefonicznie przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Łodzi.
Wszystkie informacje dostępne na stronie internetowej:
https://lodz.pip.gov.pl/kontakt/uzyskaj-porade
Bezpłatne telefoniczne porady z zakresu prawa pracy udzielane są również przez Główny Inspektorat.
Wszystkie informacje dostępne na stronie internetowej:
https://www.pip.gov.pl/kontakt/uzyskaj-porade
Informujemy, że porady z zakresu legalności zatrudnienia obywateli Ukrainy na terytorium RP w języku ukraińskim udzielane są:
Повідомляємо, що консультації щодо законності працевлаштування громадян України на території Республіки Польща українською мовою надаються:
Osoby głuchonieme będące klientami Okręgowego Inspektoratu Pracy w Bydgoszczy oraz osoby mające trudności w komunikowaniu się, mogą korzystać z pomocy tłumacza języka migowego lub tłumacza-przewodnika podczas załatwiania swoich spraw w Urzędzie. Osoby uprawnione są zobowiązane zgłosić zamiar korzystania z usługi tłumacza ze wskazaniem wybranej metody komunikowania się, co najmniej na 3 dni robocze przed planowaną wizytą w urzędzie, kontaktując się z Urzędem pocztą elektroniczną, faksem (podając sposób przekazania informacji zwrotnej) lub telefonicznie na numer sekretariatu OIP 52 32 02 470. Pracownik Okręgowego Inspektoratu Pracy zajmuje się umówieniem wizyty i będzie w bieżącym kontakcie z uprawnionym tłumaczem języka migowego.
Usługa tłumacza jest bezpłatna dla osób niepełnosprawnych w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2020 r. poz. 426, 568 i 875).
W ramach wykorzystywania środków wspierających komunikowanie się osób niesłyszących i mających trudności w porozumiewaniu się Urząd udostępnia również możliwość doręczania korespondencji w formie dokumentów elektronicznych, pocztą elektroniczną i faksem, udzielając odpowiedzi w sposób podany we wniosku lub zwyczajowo przyjęty.
Powyższe sposoby komunikowania się są zgodne z ustawą z dnia 19 sierpnia 2011 r. o języku migowym i innych środkach komunikowania się (Dz.U.2017 r. poz. 1824 t.j.).