Jesteś na stronie Okręgowego Inspektoratu Pracy w Bydgoszczy

Przejdź na stronę Państwowej Inspekcji PracyJak zgłosić wypadek

Dodano: 8 lipca 2024
1:49 minut
M.G.

W dniach 6 i 7 lipca 2024 r. producenci rolni i eksperci branży rolniczej spotkali się na największej w północnej Polsce wystawie rolniczej w Minikowie podczas  Międzynarodowych Targów Rolno-Przemysłowych AGRO-TECH.
Targom przyświecał jeden cel – zaprezentować rolnikom najnowsze rozwiązania, które mogą usprawnić pracę w gospodarstwie, ale także, żeby ich prace były wykonywane bezpiecznie i nie kończyły się wypadkami.

Okręgowy Inspektorat Pracy w Bydgoszczy zorganizował stoisko, przy którym osoby zainteresowane mogły uzyskać porady prawne, otrzymać broszury i informatory związane z prawem pracy oraz publikacje na temat bezpiecznej pracy w gospodarstwie rolnym.

Podczas Agro-Tech w Minikowie rozstrzygnięto etap wojewódzki konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”. 
W ramach XXI edycji m. in. pracownicy Okręgowego Inspektoratu Pracy w Bydgoszczy objęli wizytacjami gospodarstwa rolników, którzy zgłosili akces do konkursu. Członkowie komisji – przedstawiciele instytucji oraz organizacji działających na rzecz poprawy bezpieczeństwa pracy w rolnictwie odwiedzili 71 zgłoszonych gospodarstw na terenie całego województwa kujawsko-pomorskiego podczas trzech etapów regionalnych oraz etapu wojewódzkiego. 
Jak co roku, głównymi aspektami, na które kładziono szczególny nacisk podczas oceny zgłoszonych gospodarstw były porządek podwórza, zabudowań i stanowisk pracy, stan budynków inwentarskich i gospodarczych, wyposażenie maszyn i urządzeń w osłony ruchomych części oraz ich stan techniczny, warunki bytowania i obsługi zwierząt gospodarskich, stosowanie środków ochrony indywidualnej, a przede wszystkim rozwiązania organizacyjne wpływające na bezpieczeństwo osób pracujących i przebywających w gospodarstwie.

Na szczeblu wojewódzkim zwyciężyły gospodarstwa:
I miejsce Piotr Gręźlikowski, Białowieżyn, Dobrzejewice, gm. Obrowo, powiat toruński
II miejsce Joanna i Paweł Falgowscy, Wielgie gm. Wielgie, powiat lipnowski
III miejsce Krystyna i Grzegorz Dębowscy, Iłowo, gm. Topólka, powiat radziejowski

Nagrodę w postaci pralki wolnostojącej oraz zestawu kluczy imbusowych dla laureatów trzeciego miejsca państwu Krystynie i Grzegorzowi Dębowskim ufundował Okręgowy Inspektorat Pracy w Bydgoszczy. Wręczył ją Andrzej Bugalski p.o. Okręgowego Inspektora Pracy w Bydgoszczy.

Laureatom gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach na etapie ogólnokrajowym.

Galeria

Zobacz magazyn Inspektor Pracy

Zobacz również

Szukaj

Logo PIP

Menu