Jesteś na stronie Okręgowego Inspektoratu Pracy w Bydgoszczy

Przejdź na stronę Państwowej Inspekcji PracyJak zgłosić wypadek

Dodano: 13 czerwca 2024
1:14 minut
M.G.

12 czerwca 2024 roku na Przystani Powiat Nakielski odbył się piknik profilaktyczny „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” organizowany przez Komendę Wojewódzką Policji w Bydgoszczy i Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczna w Nakle nad Notecią.

W akcji profilaktyczno-edukacyjnej, oprócz organizatorów wzięły udział następujące instytucje: Okręgowy Inspektorat Pracy w Bydgoszczy, Komenda Powiatowa Policji w Nakle nad Notecią, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Nakle nad Notecią, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe województwa kujawsko-pomorskiego, Wojewódzka Państwowa Straż Łowiecka w Bydgoszczy, Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy Centrum Powiadamiania  Ratunkowego Numer Alarmowy 112,  Wojskowe Centrum Rekrutacji w Bydgoszczy, Powiat Nakielski, Urząd Miasta i Gminy Nakło nad Notecią, Nadleśnictwo Szubin i in.

W ramach przedsięwzięcia poszczególne służby zaprezentowały swoje działania profilaktyczne dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. 
Każda z instytucji przygotowała liczne quizy, konkursy plastyczne oraz inne atrakcje dla wypoczywających nad wodą.

Pracownik Okręgowego Inspektoratu Pracy w Bydgoszczy m. in. przedstawił wykaz prac, których nie należy powierzać dzieciom poniżej 16 roku życia oraz omówił dobre praktyki podczas prac polowych, najmłodsi walczyli o nagrody w konkursie na temat bezpieczeństwa, dystrybuowano również wydawnictwa PIP.

Imprezę zakończył pokaz działań ratowniczych na wodzie wszystkich służb, które odpowiadają za bezpieczeństwo na akwenach.
W imprezie uczestniczyło około 500 uczniów szkół podstawowych z powiatu nakielskiego.

Zobacz magazyn Inspektor Pracy

Zobacz również

Szukaj

Logo PIP

Menu