• RSS
  • Wersja tekstowa

Państwowa Inspekcja Pracy

12.12.2019 Artykuł archiwalny

Posiedzenie Komisji ds. Bezpieczeństwa Pracy w Rolnictwie

Dnia 11.12.2019 roku odbyło się posiedzenie Komisji ds. Bezpieczeństwa Pracy w Rolnictwie przy Okręgowym Inspektorze Pracy w Bydgoszczy

Posiedzenie Komisji odbyło się w gospodarstwie Karoliny i Macieja Latos w Stronnie z udziałem 35 uczniów Zespołu Szkół Agro-Ekonomicznych w Karolewie. Uczniowie i członkowie Komisji zwiedzili gospodarstwo rolne, omówiony został dobrostan zwierząt hodowlanych.

Druga część posiedzenia odbyła się w Zespole Szkół Agro-Ekonomicznych w Karolewie.

Wygłoszono cztery prelekcje dotyczące oceny zagrożeń przy pracy rolniczej.

Wypadki przy pracy rolniczej w województwie kujawsko-pomorskim w roku 2019 omówił Jerzy Wojtach, kierownik Samodzielnego Referatu Prewencji, Rehabilitacji i Orzecznictwa Lekarskiego bydgoskiego oddziału Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Zagrożenia przy pracy rolniczej przedstawił Robert Walentyn, starszy inspektor pracy Okręgowy Inspektorat Pracy w Bydgoszczy.

Maciej Zalewski uczeń z Zespołu Szkół Agro-Ekonomicznych w Karolewie pokazał i omówił dobre praktyki panujące w gospodarstwie swoich rodziców, laureatów etapu centralnego Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”.

Andrzej Siennicki, przedstawiciel Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Minikowie przekazał szczegółowe informacje dot. bezpiecznego stosowania środków ochrony roślin.

Dziękujemy Państwu Karolinie i Maciejowi Latos oraz Dyrekcji Zespołu Szkół Agro-Ekonomicznych w Karolewie za możliwość zorganizowania Komisji w gospodarstwie i szkole.

autor: MG


GIP Przejdź do GIP Porady prawne