• RSS
  • Wersja tekstowa

Państwowa Inspekcja Pracy

02.08.2021

Piknik profilaktyczny w Połajewie

31 lipca 2021 roku na plaży w Połajewie odbył się kolejny piknik profilaktyczny „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Cykl imprez dotyczących bezpieczeństwa nad wodą organizowany jest przez Komendę Wojewódzką Policji w Bydgoszczy, a jednym z partnerów jest Okręgowy Inspektorat Pracy w Bydgoszczy.

W akcji edukacyjno- informacyjnej wzięli udział: Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy, Komenda Powiatowa Policji w Radziejowie z podległymi jednostkami, Komisariat Policji w Kruszwicy, Okręgowy Inspektorat Pracy w Bydgoszczy, Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Radziejowie wraz z podległymi OSP, Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Bydgoszczy, Powiatowa Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna w Bydgoszczy, Kujawsko- Pomorski WOPR, Nadgoplańskie WOPR, Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Bydgoszczy, Centrum Powiadamiania Ratunkowego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy.

Gospodarzem i współorganizatorem wydarzenia był Burmistrz Miasta i Gminy Piotrków Kujawski Sławomir Bogucki.

W ramach przedsięwzięcia poszczególne służby zaprezentowały swoje działania profilaktyczne dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Uczestnicy mogli wziąć udział w pokazie czynności resuscytacyjnych – pierwszej pomocy organizowanym przez WOPR oraz zapoznać się z aplikacją internetową "Pierwsza Pomoc w sytuacji zagrożeń” promowaną przez Policję. Każda z instytucji przygotowała liczne quizy, konkursy plastyczne i liczne atrakcje dla wypoczywających nad wodą. Podczas festynu promowano także funkcjonowanie nr 112 i 601 100 100 oraz prawidłowość zgłoszeń do operatorów numeru 112. 

Pracownicy Okręgowego Inspektoratu Pracy w Bydgoszczy przedstawiali wykaz prac, których nie należy powierzać dzieciom poniżej 16 roku życia oraz omawiali dobre praktyki podczas prac polowych, najmłodsi walczyli o nagrody w konkursie na temat bezpieczeństwa, dystrybuowano wydawnictwa PIP.

Imprezę zakończył pokaz działań ratowniczych na wodzie wszystkich służb, które odpowiadają za bezpieczeństwo na akwenach.

https://youtu.be/MLHjeVcHGhs

Fot.: M.W., E.R.

autor: MG


GIP Przejdź do GIP Porady prawne

Kalendarium

PWŚCPSN
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930123

Wypadki