• RSS
  • Wersja tekstowa

Państwowa Inspekcja Pracy

16.05.2023

Szkolenia na budowie w ramach Tygodnia Bezpieczeństwa

Z okazji rozpoczynającego się Tygodnia Bezpieczeństwa w Budownictwie (organizowanego przez Porozumienie dla Bezpieczeństwa w Budownictwie) inspektorzy z Okręgowego Inspektoratu Pracy w Bydgoszczy odwiedzili budowy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.

W dniu 15.05.2023 r. na budowie budynku wielorodzinnego w Osielsku, inspektor pracy Grażyna Kodan z Okręgowego Inspektoratu Pracy w Bydgoszczy wygłosiła prelekcję dla pracowników, pracodawców i służby BHP dot. m. in. zagrożeń w budownictwie z uwzględnieniem prac szczególnie niebezpiecznych oraz dobrych praktyk na budowie.

Podczas spotkania odbył się pokaz produktów BHP; środków ochrony zbiorowej i indywidualnej oraz zabezpieczeń przed zagrożeniami (DEMOVAN-wóz demonstracyjny).

Organizator wydarzenia, firma Betpol S.A. umożliwiła pracownikom i podwykonawcom skorzystanie z mobilnego punktu diagnostycznego, w którym można było m. in. zmierzyć ciśnienie tętnicze oraz poziom cukru.

Relacja ze spotkania w mediach:

https://www.radiopik.pl/5,109697,pip-kontroluje-place-budowy-w-calym-regionie-ten&s=1&si=1&sp=1

https://miasta.tokfm.pl/miasta_tokfm/7,185061,29761718,upadajac-z-metra-wysokosci-tez-mozna-sie-zabic-rusza-tydzien.html

W dniu 15.05.2023 r. na budowie osiedla mieszkaniowego przy ulicy Pomorskiej w Bydgoszczy, inspektor pracy Marcin Woźniak przeprowadził szkolenie dla pracowników i kadry kierowniczej branży budowlanej dot. najczęściej występujących nieprawidłowości na budowach i stosowania dobrych praktyk w oparciu o wypadki.

autor: MG


GIP Przejdź do GIP Porady prawne