02.02.2018 Artykuł archiwalny

Wypadki przy pracy 2017

Rok Liczba wypadków ogółem w tym
Śmiertelne Ciężkie Zbiorowe Lekkie
2017 styczeń 21 4 12 0 5
luty 13 3 5 2 3
marzec 10 - 5 3 2
kwiecień 17 1 9 2 5
maj 15 1 4 5 5
czerwiec 14 5 6 1 2
lipiec 18 3 7 4 4
sierpień 20 4 4 4 8
wrzesień 12 0 7 2 3
październik 16 2 3 3 8
listopad 29 8 11 6 4
grudzień 21 4 8 3 6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

kolor czerwony - wypadki śmiertelne

kolor zielony - nagłe zdarzenia medyczne ze skutkiem śmiertelnym

kolor zielony - pozostałe nagłe zdarzenia medyczne

kolor niebieski - wypadki komunikacyjne

kolor czarny - wypadki pozostałe

- nie opisano wypadków zbiorowych i lekkich

 

Wypadki śmiertelne – grudzień 2017

 

1. 02 grudnia 2017 roku pracodawca zawiadomił inspektora pracy o wypadku, któremu tego samego dnia ok. godz. 13.40 na terenie zakładu naprawy pojazdów w Bydgoszczy uległ pracownik zatrudniony na stanowisku pracownika gospodarczego. Poszkodowany został znaleziony nieprzytomny w pomieszczeniu hali produkcyjnej. Przybyły na miejsce zdarzenia lekarz stwierdził zgon mężczyzny.

 

2. 06 grudnia 2017 roku pracodawca zawiadomił inspektora pracy o wypadku, któremu w dniu 28 listopada 2017 roku ok. godz.17.30 uległ pracownik zakładu remontowo – budowlanego w Bydgoszczy. Poszkodowany, po zakończonej budowie budynku mieszkalnego jednorodzinnego porządkował teren. Pracodawca chcąc skontaktować się z pracownikiem kilkakrotnie dzwonił do niego telefonicznie. Wszystkie próby były nieskuteczne, dlatego przyjechał na miejsce wykonywania pracy. Tam odnalazł  nieprzytomnego pracownika. Przybyły na miejsce zdarzenia lekarz stwierdził zgon mężczyzny.

 

3. 07 grudnia 2017 roku pracodawca zawiadomił inspektora pracy o wypadku, któremu tego samego dnia ok. godz. 03.45 uległ pracownik zakładu przetwórstwa owocowo- warzywnego w Tucholi. Poszkodowany, zatrudniony na stanowisku kierowcy wózka jezdniowego podnośnikowego po skończonej pracy polegającej na załadunku towaru na samochód udał się do pomieszczenia szatni celem przebrania. Siedząc na krześle uskarżał się na ból w klatce piersiowej. Wezwano pogotowie ratunkowe. Przybyły lekarz stwierdził zgon mężczyzny.

 

4.  12  grudnia 2017 roku Policja zawiadomiła inspektora pracy o wypadku, któremu tego samego dnia ok. godz. 10.30 na budowie w Bydgoszczy uległ pracownik zakładu budownictwa inżynieryjnego w Łodzi. Podczas rozładunku rur przy użyciu HDS nastąpił upadek transportowanego ładunku. Spadające rury uderzyły także pracownika, który w wyniku odniesionych urazów poniósł śmierć.       

 

Wypadki ciężkie – grudzień 2017

 

1. 05 grudnia 2017 roku pracodawca zawiadomił inspektora pracy o wypadku, któremu tego samego dnia ok. godz. 11.35 uległ pracownik zakładu przetwórstwa drewna we Włocławku. Podczas obsługi frezarki dolnowrzecionowej do obróbki drewna doszło do kontaktu lewej dłoni poszkodowanego z będącym w ruchu frezem. Spowodowało to uraz palca wskazującego i kciuka.

 

2. 11 grudnia 2017 roku pracodawca zawiadomił inspektora pracy o wypadku, któremu w dniu 23 sierpnia 2017 roku uległ pracownik hurtowni wielobranżowej w Świeciu. Poszkodowany zatrudniony na stanowisku kierowcy wracał samochodem od klienta. W miejscowości Grubno doszło wypadku komunikacyjnego. Na łuku drogi nadjeżdżający z przeciwka kierowca innego samochodu zmienił pas jezdni, co doprowadziło do czołowego zderzenia pojazdów. W wyniku zdarzenia poszkodowany doznał wielonarządowych obrażeń ciała.

 

3. 13 grudnia 2017 roku Policja zawiadomiła inspektora pracy o wypadku, któremu tego samego dnia ok. godz. 10.40 na terenie zakładu produkcji papieru w miejscowości Poledno uległ pracownik firmy budowlanej ze Świecia. Pracownicy utwardzali podłoże  płytami betonowymi. Nastąpił upadek płyty, która uderzyła w nogę jednego z pracowników powodując otwarte złamanie kości nogi.

 

4. 21 grudnia 2017 roku pracodawca zawiadomił inspektora pracy o wypadku, któremu w dniu 20 grudnia 2017 roku ok. godz. 18.30 uległ pracownik zakładu produkcji elektrycznego sprzętu gospodarstwa domowego w Ostaszewie.  Poszkodowany pomagał operatorowi linii technologicznej produkcji metalowych wyprasek w czyszczeniu rolek prostowarki wchodzącej w skład linii produkcyjnej. W pewnym momencie, gdy ręka poszkodowanego znajdowała się strefie roboczej prostowarki  operator uruchomił napęd rolek. Spowodowało to pochwycenie dłoni i efekcie  doprowadziło do urazu palców.

 

5. 21 grudnia 2017 roku pracodawca zawiadomił inspektora pracy o wypadku, któremu w dniu 05.12.2017 roku uległ pracownik zakładu wspomagającego produkcję rolną w Bydgoszczy. Poszkodowany kierując samochodem służbowym wyjeżdżając z drogi podporządkowanej wymusił pierwszeństwo przejazdu na innym użytkownikowi drogi co spowodowało zderzenie pojazdów. W wyniku zdarzenia poszkodowany doznał wielonarządowych urazów.

 

6. 21 grudnia 2017 roku pracodawca zawiadomił inspektora pracy o wypadku, któremu tego samego dnia ok. godz. 12.30 uległ pracownik jednostki utrzymującej porządek i bezpieczeństwo publiczne w Grudziądzu. Poszkodowany zatrudniony w sekcji łączności i informatyki wykonując swoje obowiązki służbowe nagle zasłabł i stracił przytomność. W wyniku podjętej akcji reanimacyjnej zdołano przywrócić oddech. Poszkodowany został przewieziony do szpitala.

 

7. 22 grudnia 2017 roku pracodawca zawiadomił inspektora pracy o wypadku, któremu w dniu 15 grudnia 2017 roku uległ pracownik zakładu produkcji wyrobów metalowych we Włocławku. Poszkodowany obsługiwał prasę hydrauliczną. W trakcie pracy lewa dłoń pracownika znalazła się w strefie roboczej maszyny, w efekcie czego doszło do zmiażdżenia i amputacji czterech palców lewej ręki. 

 

8. 28 grudnia 2017 roku Policja zawiadomiła inspektora pracy o wypadku któremu tego samego dnia ok. godz. 10:00 uległ pracownik przedsiębiorstwa branży elektrycznej z Włocławka. Poszkodowany uczestniczył w pracach związanych z przenoszeniem stacji transformatorowej do nowego budynku. W trakcie tych czynności nastąpiło zwarcie instalacji rozdzielnicy, co doprowadziło do wytworzenia łuku elektrycznego, w efekcie czego poszkodowany doznał poparzeń ręki oraz twarzy.

 

Wypadki śmiertelne – listopad 2017

 

1. 01 listopada 2017 pracodawca zawiadomił inspektora pracy o wypadku, któremu w dniu 27 października 2017 roku ok. godz. 12.00 na terenie Finlandii uległ pracownik przedsiębiorstwa handlu maszynami z Torunia. Podczas załadunku maszyny na samochód nastąpił upadek ładunku z urządzenia załadowczego. Ładunek spadł na znajdującego się w pobliżu pracownika, który w wyniku odniesionych urazów zmarłna miejscu wypadku.

 

2. 03 listopada 2017 roku pracodawca zawiadomił inspektora pracy o wypadku, który miał miejsce tego samego dnia ok. godz. 05.00 na terenie strzelnicy sportowej w miejscowości Osie. W pomieszczeniu jednego z budynków na terenie strzelnicy ujawniono zwłoki pracownicy zakładu rolnego z Osia. Ze wstępnych ustaleń wynika, że  pracownica popełniła samobójstwo przez powieszenie.

 

3. 16 listopada 2017 roku pracodawca - przedsiębiorstwo budowlane ze Sopotu zawiadomił inspektora pracy o wypadku, któremu tego samego dnia ok. godz. 10.20 na budowie mostu w miejscowości Lubostroń uległ pracownik. Poszkodowany został najechany przez cofający zestaw ciągnika siodłowego z naczepą. W wyniku doznanych urazów mężczyzna zmarł na miejscu wypadku.

 

4. 16 listopada 2017 roku pracodawca zawiadomił inspektora pracy o wypadku, któremu tego samego dnia ok. godz. 07.00 uległ pracownik zakładu mechanicznego z Torunia. Poszkodowany, w roli pasażera, wraz z innymi pracownikami jechał samochodem do klienta, celem montażu maszyny. Mężczyzna siedział na tylnej kanapie. Po dojechaniu do celu okazało się, że jest on nieprzytomny. Pomimo podjętych  czynności reanimacyjnych pracownik zmarł.

 

5. 20 listopada 2017 roku pracodawca – przewoźnik komunikacji miejskiej w Bydgoszczy zawiadomił inspektora pracy o wypadku, któremu tego samego dnia ok. godz. 05.10 uległ pracownik przedsiębiorstwa. Poszkodowany, zatrudniony na stanowisku kierowcy autobusu został znaleziony nieprzytomny na placu zajezdni autobusowej. Pomimo podjętych  czynności reanimacyjnych pracownik zmarł.

 

6. 23 listopada 2017 roku pracodawca zawiadomił inspektora pracy o wypadku komunikacyjnym, który miał miejsce w dniu 16.11.2017 roku ok. godz. 02.40 na drodze krajowej nr 10 w miejscowości Emilianowo.  Poszkodowany, zatrudniony na stanowisku kierowcy w firmie transportowej w Koluszkach dokonywał przewozu towarów samochodem dostawczym marki Fiat Ducato. Inny użytkownik drogi – kierowca samochodu marki Citroen Jumper jadąc z przeciwka, z nieznanych przyczyn  wjechał na pas drogi jakim poruszał się poszkodowany i doprowadził do czołowego zderzenia pojazdów. W wyniku odniesionych urazów  poszkodowany zmarł.

 

7. 23 listopada 2017 roku Policja zawiadomiła inspektora pracy o śmiertelnym wypadku, który miał miejsce tego samego dnia ok. godz. 15.30 na terenie stolarni w miejscowości Borówno. Poszkodowany – osoba świadcząca pracę zarobkową na podstawie umowy zlecenie wraz z innym pracownikiem zakładu chcieli wyjąć ze stosu pionowo ustawionych płyt meblowych elementy znajdujące się w środku stosu. W tym celu mężczyźni ręcznie odchylili część płyt. W pewnym momencie ciężar płyt spowodował  ich przeważenie i upadek w stronę pracujących. Poszkodowany upadając na posadzkę uderzył głową o konstrukcję maszyny stolarskiej. Mężczyzna poniósł śmierć na miejscu wypadku.

 

8. 29 listopada 2017 roku Policja zawiadomiła inspektora pracy o wypadku, który miał miejsce tego samego dnia ok. godz. 16.50 na polu uprawnym w miejscowości Kozi Róg. Wypadkowi uległ pracownik firmy branży rolno - handlowej z siedzibą w Golubiu – Dobrzyniu.  Poszkodowany wraz z innym pracownikiem wykonywał prace polowe z użyciem ciągnika rolniczego sprzężonego z „paszowozem” o trzech mieszadłach. Podczas mieszania ziarna nastąpiło zatrzymanie zespołu roboczego maszyny. Pracownik unieruchomił ciągnik i wszedł do wnętrza „paszowozu”, chcą sprawdzić co się stało. Po chwili do zestawu podszedł drugi pracownik i zaczął szukać kolegę – nawoływał go. Z uwagi na fakt, że mężczyzna nie odpowiadał na wołanie drugi pracownik wszedł do kabiny ciągnika rolniczego i uruchomił silnik wraz z zespołem napędu „paszowozu”. Pracownik, który znajdował się wewnątrz urządzenia poniósł śmierć.

   

Wypadki ciężkie – listopad 2017

 

1. 03 listopada 2017 roku Policja zawiadomił inspektora pracy o wypadku, któremu tego samego dnia ok. godz. 07.00 na terenie zakładu utylizacji odpadów w Brodnicy uległ pracownik przedsiębiorstwa. Poszkodowany układał partię makulatury na przenośniku taśmowym, transportującym ładunek do prasy. Po włączeniu przenośnika pracownik wszedł na taśmę podajnika w miejscu łączenia taśmy. Spowodowało to, że łączenie taśmy zostało zerwane i noga została pochwycona przez będące w ruchu elementy przenośnika. Doprowadziło to do oskórowania wierzchniej części stopy oraz ran palców. W szpitalu dokonano pourazowej amputacji palca stopy.

 

2. 09 listopada 2017 roku pracodawca zawiadomił inspektora pracy o wypadku, któremu w dniu 08 listopada 2017 roku ok. godz. 05.00 uległ pracownik zakładu przetwórstwa ziemniaków w miejscowości Bronisław. Poszkodowany wykonywał pracę związaną z wymianą pasów napędu płuczki do ziemniaków. Podczas naciągania pas wyślizgnął się z ręki pracownika, w efekcie czego palce dłoni znalazły się pomiędzy pasem a bieżnią koła pasowego. Spowodowało to amputację części palców 2 i 3 prawej dłoni.

 

3. 10 listopada 2017 roku pracownik wydziału zarządzania kryzysowego UM w Bydgoszczy zawiadomił inspektora pracy o wypadku, który miał miejsce tego samego dnia ok. godz. 08.50 na terenie budowy przy ul. Leśnej w Bydgoszczy. Poszkodowany – pracownik firmy instalacyjnej w Bydgoszczy wpadł do szybu wentylacji oddymiającej i spadł z wysokości ok. 3,0 metrów doznając urazów głowy.

 

4. 15 listopada 2017 roku pracodawca zawiadomił inspektora pracy o wypadku, który miał miejsce tego samego dnia ok. godz. 06.35 na terenie hali produkcyjnej zakładu produkcji wyrobów metalowych w Bydgoszczy. Poszkodowany – osoba osadzona w Zakładzie Karnym, była skierowana do wykonywania pracy w przedsiębiorstwie na stanowisku pomocnika ślusarza.  W chwili wypadku mężczyzna obsługiwał giętarkę do rur. W czasie pracy maszyny w ruchu automatycznym, poszkodowany włożył prawą dłoń w strefę roboczą pracy imadła maszyny.  Nastąpiło pochwycenie palców dłoni. W wyniku zdarzenia poszkodowany doznał urazów w postaci ran i zmiażdżenia trzech palców.

 

5. 15 listopada 2017 roku pracodawca zawiadomił inspektora pracy o wypadku, któremu w dniu 14 listopada 2017 roku ok. godz. 14.35 na terenie zakładu przetwórstwa drewna w Wierzchucinie  uległ pracownik przedsiębiorstwa. Poszkodowany zatrudniony na stanowisku pomocnika produkcji drzewnej wykonywał prace związane z porządkowaniem w obrębie pracy przenośników taśmowych i rębaka. W pewnym momencie chcąc usunąć drewniany odpad tkwiący pomiędzy taśmą przenośnika, a bębnem napinającym mężczyzna zbliżył rękę do strefy niebezpiecznej – roboczej. Nastąpiło pochwycenie lewej ręki przez będący w ruchu element przenośnika.  Doznane urazy ręki skutkowały pourazową amputacją lewego przedramienia.

 

6. 17 listopada 2017 roku pracodawca zawiadomił inspektora pracy o wypadku, któremu tego samego dnia ok. godz. 07.30 uległ pracownik pozarządowych organizacji członkowskich w Bydgoszczy. Poszkodowany kierując samochodem służbowym  w okolicach Solca Kujawskiego  doprowadził do zderzenia z samochodem ciężarowym. W wyniku zdarzenia poszkodowany doznał wielonarządowych urazów ciała.

 

7. 20 listopada 2017 roku Policja zawiadomiła inspektora pracy o wypadku, który miał miejsce tego samego dnia ok. godz. 13.35 na terenie zakładu produkcji przyrządów i instrumentów pomiarowych we Włocławku. Wypadkowi uległ pracownik firmy zewnętrznej z Częstochowy, wykonujący usługę montażu kratek pomostowych. Pracownik, znajdując się na pomoście technologicznym linii produkcyjnej, na wysokości ok. 4,2 metra układał kratki typu WEMA. W pewnym momencie spadł wraz z montowanym elementem na betonową posadzkę hali. W wyniku zdarzenia doznał wielonarządowych urazów ciała.

 

8. 22 listopada 2017 roku Policja zawiadomiła inspektora pracy o wypadku, któremu tego samego dnia ok. godz. 09.30 uległ pracownik zakładu wytwarzania i zaopatrzenia w ciepło we Włocławku. Poszkodowany dokonywał remontu przepustnicy na instalacji grzewczej.  W czasie demontażu uszczelki nastąpił wyrzut gorącej pary wodnej. Spowodowało to poparzenie termiczne  rąk, pleców i prawej nogi pracownika.

 

9. 23 listopada 2017 roku Policja zawiadomiła inspektora pracy o wypadku, któremu  w dniu 22 listopada 2017 roku ok. godz. 09.40 uległ pracownik jednej z piekarni w Ciechocinku. Do wypadku doszło na terenie zakładu. Poszkodowany, pracownik zatrudniony na stanowisku kierowcy dokonywał rozładunku skrzynek z samochodu dostawczego. W pewnym momencie stojąc na skrzyni załadowczej pojazdu przemieścił nogę poza skrzynię ładunkową i stracił równowagę. W wyniku tego zdarzenia spadł z wysokości ok. 1,0 metra na betonowe podłoże. W wyniku uderzenia doznał złamania kości biodra z przemieszczeniem.

 

10. 27 listopada 2017 roku pracodawca zawiadomił inspektora pracy o wypadku, któremu w dniu 24 listopada 2017 roku ok. godz. 08.00 uległ pracownik zakładu produkcji urządzeń grzewczych w Kruszynie Krajeńskim. Poszkodowany obsługiwał walcarkę do blachy. W pewnym momencie doszło do pochwycenie lewej ręki przez będący w ruchu element maszyny. W wyniku zdarzenia mężczyzna doznał zmiażdżenia trzech palców dłoni.

 

11. 27 listopada 2017 roku pracodawca zawiadomił inspektora pracy o wypadku, któremu w dniu 03 listopada 2017 roku ok. godz. 10.00 uległ pracownik zakładu produkcji prefabrykatów we Włocławku. Poszkodowany obsługiwał maszyną do naciągania prętów. Podczas wprowadzania pręta zbrojeniowego w koło ciągnące doszło do pochwycenia prawej ręki przez będący w ruchu element urządzenia. Spowodowało to zmiażdżenie małego palca prawej dłoni.

 

Wypadki śmiertelne – październik 2017

 

1. 19 października 2017 roku pracodawca zawiadomił inspektora pracy o wypadku, któremu w dniu 18 października 2017 roku ok. godz. 15.00 na terenie zakładu usług transportowych w Lnianie uległ pracownik zatrudniony na stanowisku mechanika. Pracownik, po skończonej pracy, będąc na terenie zakładu rozmawiał z innymi pracownikami. W pewnym momencie mężczyzna stracił przytomność i upadł na ziemię. Podjęto akcję reanimacyjną i wezwano na miejsce służby medyczne.  Przybyły na miejsce lekarz pogotowia ratunkowego stwierdził zgon pracownika.

 

2. 20 października 2017 roku pracodawca zawiadomił inspektora pracy o wypadku, któremu tego samego dnia ok. godz. 13.00 na terenie zakładu produkcji wyrobów z blachy w Białych Błotach uległ pracownik zatrudniony na stanowisku mistrza spawalni. Po skończonej naradzie kadry nadzoru poszkodowany wraz z innym mistrzem udali się do swojego biura. Siedząc na krzesłach, każdy przy swoim biurku prowadzili dialog. W pewnym momencie poszkodowany zasłabł i osunął się z krzesła na podłogę. Natychmiast współpracownik podjął akcję reanimacyjną oraz telefonicznie wezwał pomoc medyczną. Prowadzona akcja nie dała rezultatu i pracownik zmarł.

 

Wypadki ciężkie – październik 2017

 

1. 01 października 2017 roku pracodawca zawiadomił inspektora pracy o wypadku, któremu tego samego dnia ok. godz. 07.30 na terenie zakładu produkcji wyrobów z tworzyw sztucznych w Wąbrzeźnie uległ jeden z pracowników. Podczas przezbrajania maszyny (kalandra) poszkodowany podjął próbę założenia papieru karbowanego na obracający się walec. Nastąpiło pochwycenie i wciągnięcie obu dłoni pomiędzy walce, co spowodowało zmiażdżenie dłoni.

 

2. 05 października 2017 roku pracodawca zawiadomił inspektora pracy o wypadku, któremu tego samego dnia ok. godz. 08.00 na terenie stolarni zakładu produkcji  mebli ogrodowych w Sępólnie Krajeńskim uległa osoba wykonująca pracę zarobkową w ramach umowy zlecenie. Poszkodowany obsługiwał pilarkę tarczową do cięcia drewna. W pewnym momencie doszło do kontaktu małego palca lewej dłoni z będącym w ruchu narzędziem tnącym. Spowodowało to uraz w postaci amputacji palca.

 

3. 12 października 2017 roku Policja zawiadomiła inspektora pracy o wypadku, jaki miał miejsce tego samego dnia ok. godz. 12.40 na budowie budynku mieszkalnego w miejscowości Lubraniec. Poszkodowany spadł z dachu budynku, z  wysokości ok. 6,0 metrów na podłoże doznając licznych obrażeń ciała w tym głowy. W ciężkim stanie został przewieziony do szpitala we Włocławku.

 

Wypadki ciężkie – wrzesień 2017

 

1. 04 września 2017 roku pracodawca zawiadomił inspektora pracy o wypadku, któremu w dniu 03 września 2017 roku ok. godz. 23.45 uległa pracownica zakładu produkcji wyrobów z tworzyw sztucznych w Wąbrzeźnie. Podczas czyszczenia bębnów chłodzących kalandra prawa ręka poszkodowanej została pochwycona przez obracające się wały maszyny. Spowodowało to zmiażdżenie dłoni.

 

2. 05 września 2017 roku Policja zawiadomiła inspektora pracy o wypadku, który miał miejsce tego samego dnia ok. godz. 11.10 na budowie remontowanej kamienicy w Bydgoszczy. Wypadkowi uległ pracownik zakładu budowlanego z miejscowości Dziachowo. Podczas wykonywania pracy poszkodowany spadł z rusztowania z wysokości ok. 4,0 metrów doznając urazów kręgosłupa.

 

3. 13 września 2017 roku Policja zawiadomiła inspektora pracy o wypadku, który miał miejsce w dniu 12 września 2017 roku ok. godz. 15.15 na terenie hurtowni złomu w Bydgoszczy. Poszkodowany – osoba wykonująca pracę zarobkową na podstawie umowy cywilnoprawnej wykonywał prace związane z naprawą neonu reklamowego umiejscowionego na dachu hali. Mężczyzna przemieszczając się po dachu wszedł na okno dachowe (świetlik), które zarwało się pod jego ciężarem. Poszkodowany wpadł do wnętrza hali i upadł na posadzkę z wysokości ok. 5,0 metrów doznając wielonarządowych urazów.

 

4. 14 września 2017 roku Policja zawiadomiła inspektora pracy o wypadku, który miał miejsce tego samego dnia ok. godz. 14.30 na budowie domu wielorodzinnego w Bydgoszczy. Wypadkowi uległ pracownik zakładu budowlanego z miejscowości Chrząstowo. Poszkodowany wykonując prace murarskie z rusztowania o wysokości ok. 1,2 metra spadł na posadzkę. Na głowę leżącego mężczyznę spadł  bloczek silikatowy. Poszkodowany z urazami głowy został przetransportowany do szpitala.

 

5.  19 września 2017 roku inspektor pracy w toku prowadzonych czynności kontrolnych w firmie produkującej wyroby z metali w Orłowie ustalił, że w dniu 21 marca 2017 roku ok. godz. 11.00 na terenie zakładu miał miejsce wypadek, w wyniku którego poszkodowanym został pracownik przedsiębiorstwa. Poszkodowany wykonywał prace związanych z magazynowaniem produktów, idąc po drewnianym podeście antresoli zahaczył o element konstrukcyjny, stracił równowagę i spadł z antresoli z wysokości 3,0 metrów na posadzkę. W wyniku uderzenia o posadzkę poszkodowany doznał urazu kręgosłupa ze złamaniem kręgu odcinka piersiowego.

 

6. 26 września 2017 roku pracodawca zawiadomił inspektora pracy o wypadku, któremu w dniu 22 września 2017 roku ok. godz. 12.00 uległ pracownik Centrum Dystrybucji w Białym Borze. Na terenie magazynu poszkodowany jechał akumulatorowym unoszącym wózkiem widłowym stojąc na platformie dla operatora. W pewnym momencie doszło do zderzenia dwóch wózków jezdniowych podnośnikowych. Pracownik został uderzony w nogę widłami wózka doznając uraz stopy.

 

7. 26 września 2017 roku Policja zawiadomiła inspektora pracy o wypadku, który miał miejsce tego samego dnia ok. godz. 12.00 na budowie budynku w Bydgoszczy. Wypadkowi uległ pracownik firmy budowlanej z Pruszcza. Poszkodowany wykonywał pracę związaną z układaniem pustaków stropowych. W pewnym momencie pracownik spadł ze stropodachu na betonową posadzkę z wysokości ok. 2,5 metra doznając złamania kości ręki.

 

Wypadki śmiertelne – sierpień 2017

 

1. 02 sierpnia 2017 roku pracodawca zawiadomił inspektora pracy o wypadku, któremu w dniu 01 sierpnia 2017 roku ok. godz. 15.00 na terenie hurtowni drewna i materiałów budowlanych w Rypinie uległa osoba wykonująca pracę zarobkową na podstawie umowy cywilnoprawnej. Poszkodowany w trakcie wykonywania prac porządkowych na terenie przedsiębiorstwa nagle stracił przytomność. Podjęta akcja reanimacyjna nie przyniosła skutków i nastąpiła śmierć mężczyzny.

 

2. 11 sierpnia 2017 roku pracodawca zawiadomił inspektora pracy o wypadku, któremu w dniu 10 sierpnia 2017 roku ok. godz. 10.30 uległ pracownik gabinetu weterynaryjnego w Brodnicy. Poszkodowany kierował samochodem do klienta. Jechał drogą krajową nr 15, w miejscowości Niewierz doszło do czołowego zderzenia z autem jadącym z naprzeciwka, którego kierowca wykonując manewr wyprzedzania zjechał na pas jezdni jakim poruszał się poszkodowany. W wyniku odniesionych urazów pracownik zmarł na miejscu wypadku.

 

3. 18 sierpnia 2017 roku Policja zawiadomiła inspektora pracy o wypadku, któremu tego samego dnia ok. godz. 20.00 uległ pracownik zakładu gospodarki odpadami z siedzibą w Bydgoszczy. Wypadek zaistniał w stacji przeładunkowej odpadów w Toruniu. Podczas czyszczenia rolki napinającej taśmę przenośnika poszkodowany włożył ręką w niezabezpieczoną strefę roboczą, co doprowadziło do pochwycenia prawej ręki.W wyniku zdarzenia pracownik doznał otwartego złamania kości ramieniowej. W dniu 23 sierpnia br. poszkodowany zmarł w szpitalu.

 

4. 24 sierpnia 2017 roku pracodawca zawiadomił inspektora pracy o wypadku, któremu tego samego dnia ok. godz. 13.30 uległ pracownik firmy wykonującej usługi transportu drogowego z siedzibą w miejscowości Słaboszewko. Wypadek zaistniał na terenie bazy zakładu w Barcinie. Poszkodowany operator koparki podczas przeładunku zbrylonego popiołu składowanego na hałdzie o wysokości około 12 metrów został przysypany częścią materiału, jaki oderwał się z góry usypiska. W wyniku zdarzenia kabina operatora została zmiażdżona, a pracownik poniósł śmierć na miejscu.

 

 

Wypadki ciężkie – sierpień 2017

 

1. 01 sierpnia 2017 roku pracodawca zawiadomił inspektora pracy o wypadku, któremu tego samego dnia ok. godz.16.00 uległ pracownik stacji benzynowej w miejscowości Wieniec. Poszkodowany podczas wykonywania pracy w rozdzielnicy elektrycznej został porażony łukiem elektrycznym doznając poparzenia obu rąk, twarzy i szyi.

 

2. 02 sierpnia 2017 roku pracodawca zawiadomił inspektora pracy o wypadku, któremu w dniu 31 lipca 2017 roku ok. godz. 12.20 na terenie budowy w Bydgoszczy uległ pracownik przedsiębiorstwa produkcji metalowych elementów stolarki budowlanej z Bydgoszczy. Podczas montażu belki podsuwnicowej, element ten zsunął się ze wspornika, a następnie spadł na poszkodowanego znajdującego się na rusztowaniu na wysokości ok. 2,5 metra. W wyniku zdarzenia poszkodowany spadł na ziemię i został przygnieciony belką. Pracownik został poddany pourazowej amputacji prawej nogi poniżej kolana oraz doznał urazów miednicy i uda.

 

3. 28 sierpnia 2017 roku OIP w Gdańsku zawiadomił właściwego inspektora pracy o wypadku, któremu w dniu 26 lipca 2017 roku ok. godz. 14.00 na terenie placu składowego w Tuchomiu uległ pracownik firmy transportowej z siedzibą w Lubiczu Dolnym. Poszkodowany przyjechał na plac ciągnikiem siodłowym w celu załadunku dwóch kontenerów. Po załadunku kontenerów na platformę pracownik wszedł na kontener aby zapiąć pasy transportowe. W trakcie wykonywania tych czynności poślizgnął się z spadł z wysokości ok. 4,0 metrów. W wyniku upadku doznał złamania kości obu rąk i uszkodzenia kręgosłupa.

 

4. 29 sierpnia 2017 roku Policja zawiadomiła inspektora pracy o wypadku, któremu tego samego dnia ok. godz. 12.15 na terenie hurtowni elektrotechnicznej w Lubiczu uległ pracownik magazynu. Podczas wykonywania prac rozładunkowo – załadunkowych operator wózka widłowego najechał kołem na nogę poszkodowanego. W wyniku najechania pracownik doznał złamania kości stopy i podudzia.

 

Wypadki śmiertelne – lipiec 2017

 

1. 07 lipca 2017 roku pracodawca zawiadomił inspektora pracy o wypadku, któremu tego samego dnia ok. godz. 13.50 w Janikowie uległ pracownik firmy branży konstrukcji metalowych z Inowrocławia. Poszkodowany spadł z dachu budynku, z wysokości 20 metrów.

 

2. 17 lipca 2017 roku Policja zawiadomiła inspektora pracy o wypadku, któremu tego samego dnia ok. godz. 14.25 uległ pracownik gospodarstwa rolnego w miejscowości  Gołkówko. Poszkodowany wykonywał prace porządkowe w silosie zbożowym. Leżącego na posadzce silosa, nieprzytomnego pracownika znalazł inny pracownik. Wezwany lekarz pogotowia stwierdził zgon.

 

3. 25 lipca 2017 roku pracodawca zawiadomił inspektora pracy o wypadku, któremu tego samego dnia ok. godz. 08.00 na stacji kolejowej w Inowrocławiu uległ pracownik zakładu transportu kolejowego z Lubina. Poszkodowany, zatrudniony na stanowisku maszynisty pojazdów trakcyjnych został znaleziony w kabinie sterowniczej lokomotywy.   

 

Wypadki ciężkie – lipiec 2017

 

1. 17 lipca 2017 roku pracodawca zawiadomił inspektora pracy o wypadku, któremu w dniu 13 czerwca 2017 roku ok. godz. 00.10 na terenie zakładu produkcji betonu i wyrobów z betonu w Grudziądzu uległ pracownik firmy zatrudniony na stanowisku operatora samochodu specjalistycznego do przewozu betonu. Podczas wchodzenia do kabiny samochodu, na skutek silnego podmuchu wiatru kierowca został uderzony drzwiami pojazdu. W wyniku zdarzenia poszkodowany doznał urazów wewnętrznych jamy brzusznej oraz złamania żeber. W szpitalu doszło do pourazowego usunięcia śledziony.

 

2. 07 lipca 2017 roku pracodawca zawiadomił inspektora pracy o wypadku, któremu w dniu 19 czerwca 2017 roku ok. godz. 15.30 w pomieszczeniu biurowym jednostki obsługi i utrzymania obiektów inżynierii wodnej we Włocławku uległ pracownik zatrudniony na stanowisku inspektora nadzoru budowlanego. Poszkodowany w trakcie wykonywania czynności biurowych nagle upadł i stracił przytomność. Nieprzytomny został przetransportowany do szpitala.

 

3. 21 lipca 2017 roku pracodawca zawiadomił inspektora pracy o wypadku, któremu w dniu 17 lipca 2017 roku ok. godz. 13.30 uległa osoba odbywająca staż dla osoby bezrobotnej w jednostce samorządu terytorialnego w Osięcinach. Podczas wykonywania czynności związanych ze sprzątaniem ulic poszkodowana nagle upadła i zaczęła wymiotować uskarżając się na silny ból głowy. Na miejsce wezwano służby medyczne i poszkodowana została przewieziona do szpitala.  

 

4. 26 lipca 2017 roku Policja zawiadomiła inspektora pracy o wypadku, który miał miejsce tego samego dnia ok. godz. 10.40 na terenie zakładu produkcji papieru w Świeciu. Wypadkowi uległ pracownik zewnętrznej specjalistycznej firmy wykonującej usługi elektroenergetyczne także ze Świecia. Do wypadku doszło podczas naprawy linii kablowej 6 kV. Poszkodowany przebywał w wykopie, w tym czasie inny pracownik znajdujący się w stacji transformatorowej, za pomocą transformatora podał napięcie 4 kV. W momencie podawania napięcia poszkodowany dotknął przecięty i niezabezpieczony odcinek kabla, w efekcie czego doszło do porażenia prądem elektrycznym.

 

5. 26 lipca 2017 roku pracodawca zawiadomił inspektora pracy o wypadku, któremu tego samego dnia ok. godz. 08.30 uległ pracownik jednego z muzeów w Toruniu.  Poszkodowany w chwili zaistnienia wypadku obsługiwał frezarkę do drewna. Podczas podawania listwy innemu pracownikowi doszło do kontaktu dłoni pracownika z będącym w ruchu narzędziem – frezem. W wyniku zdarzenia doszło do częściowej amputacji dwóch palców dłoni.

 

6. 28 lipca 2017 roku Policja zawiadomiła inspektora pracy o wypadku, któremu tego samego dnia ok. godz. 11.00 na budowie budynku biurowego w Bydgoszczy uległ pracownik firmy budowlanej z Bydgoszczy. Podczas wykonywania pracy na wysokości ok. 18 metrów, na podeście wykonanym z desek szalunkowych doszło do zarwania podestu i poszkodowany spadł  na posadzkę piwnicy. W stanie ciężkim został przetransportowany do szpitala.

 

7. 28 lipca 2017 roku, w trakcie prowadzonych czynności kontrolnych w zakładzie produkcji maszyn i urządzeń dla rolnictwa w Brodnicy inspektor pracy ujawnił, że w dniu 17 maja 2017 roku ok. godz. 10.30 wypadkowi uległ  pracownik przedsiębiorstwa. W trakcie transportu metalowej ramy przy użyciu suwnicy hakowej doszło do upadku transportowanego ładunku, jaki uderzył poszkodowanego w lewą nogę, powodując wieloodłamowe złamanie kości.

 

Wypadki śmiertelne – czerwiec 2017

 

1. 06 czerwca 2017 roku pracodawca zawiadomił inspektora pracy o wypadku, któremu w dniu 01 czerwca 2017 roku ok. godz. 11.00 uległ pracownik firmy budowlanej z Jacewa. Poszkodowany kierował samochodem – jechał autostradą A 1. W pewnym momencie zatrzymał pojazd na pasie awaryjnym i wyszedł z auta. Stojąc na pasie awaryjnym został potrącony przez samochód ciężarowy. W wyniku odniesionych obrażeń zmarł na miejscu wypadku.

 

2. 06 czerwca 2017 roku pracodawca zawiadomił inspektora pracy o wypadku, któremu w dniu 29 maja 2017 roku ok. godz. 12.00 na terenie jednego z banków w Kruszwicy uległ pracownik zatrudniony na stanowisku pracownika gospodarczego. Przebywając w pomieszczeniu pracownik nagle zasłabł i stracił przytomność. Wezwany na miejsce lekarz pogotowia ratunkowego stwierdził zgon z powodu rozległego zawału serca.

 

3. 26 czerwca 2017 roku pracodawca zawiadomił inspektora pracy o wypadku, któremu w dniu 16 czerwca 2017 roku ok. godz. 12.00 na terenie Słowacji uległ pracownik, zatrudniony na stanowisku kierowcy w firmie transportowej z siedzibą  w Złotorii. Poszkodowany został znaleziony nieprzytomny w kabinie samochodu. Na miejsce wezwano służby medyczne. Lekarz stwierdził zgon.

 

4. 26 czerwca 2017 roku pracodawca zawiadomił inspektora pracy o wypadku, któremu w dniu 18 czerwca 2017 roku  ok. godz. 13.30 na terenie Niemiec  uległ pracownik – kierowca samochodu ciężarowego w firmie transportowej z siedzibą w miejscowości Pniewite. Poszkodowany został znaleziony nieprzytomny w kabinie samochodu. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon.

 

5. 26 czerwca 2017 roku Policja zawiadomiła inspektora pracy o wypadku, któremu tego samego dnia ok. godz. 10.30 na terenie stacji paliw w miejscowości Zamość uległ pracownik firmy budowlanej z siedzibą w miejscowości Strzałkowo (Wielkopolska). Poszkodowany wraz z pracodawcą prowadził prace remontowe budynku stacji paliw. Podczas przerwy śniadaniowej – spożywania posiłku pracownik nagle zasłabł i stracił przytomność. Pomimo podjętej akcji reanimacyjnej mężczyzna zmarł.

 

Wypadki ciężkie – czerwiec 2017

 

1. 05 czerwca 2017 roku Policja zawiadomiła inspektora pracy o wypadku, który miał miejsce tego samego dnia ok. godz. 13.00 na terenie Cukrowni w Janikowie. Poszkodowany, pracownik firmy budowlanej z Grudziądza podczas demontowania elementów dachu rozbieranego budynku spadł z wysokości 6 metrów na betonową posadzkę. Z ciężkimi obrażeniami ciała został przetransportowany śmigłowcem do szpitala w Bydgoszczy.

 

2. 20 czerwca 2017 roku pracodawca zawiadomił inspektora pracy o wypadku, któremu tego samego dnia ok. godz. 13.15 uległ pracownik zakładu produkcji podzespołów nawierzchni kolejowej w Bydgoszczy. Pracownik, zatrudniony na stanowisku mistrza produkcji poruszał się po terenie zakładu rowerem i wjechał pod wyjeżdżający z hali skład kolejowy. W wyniku zdarzenia koło wagonu przejechało po lewej nodze poszkodowanego. Po przewiezieniu do szpitala kończyna została chirurgicznie amputowana.

 

3. 19 czerwca 2017 roku pracodawca zawiadomił inspektora pracy o wypadku, któremu tego samego dnia ok. godz. 08.00 uległ pracownik zakładu produkcji urządzeń dla przemysłu spożywczego w Toruniu. Poszkodowany wykonywał pracę związaną z obsługą wiertarki słupowej – rozwiercał otwory. W pewnym momencie obracające się wiertło pochwyciło rękawicę i w efekcie dłoń pracownika. Spowodowało to uraz dłoni, w tym amputację części kciuka.

 

4. 21 czerwca 2017 roku pracodawca zawiadomił inspektora pracy o wypadku, któremu tego samego dnia ok. godz. 08.05 uległ pracownik zakładu produkcji form wtryskowych w Bydgoszczy.  Podczas transportu formy do wtryskarki o wadze ok 5 ton poszkodowany wszedł w strefę pod przemieszczanym ładunkiem. W pewnym momencie część formy o wadze ok 2 ton wyczepiła się i spadła uderzając pracownika. Uderzenie spowodowało zmiażdżenie miednicy oraz prawej nogi.

 

5. 26 czerwca 2017 roku Policja zawiadomiła inspektora pracy o wypadku, któremu w dniu 20 czerwca 2017 roku ok. godz. 14.00 uległ pracownik firmy zajmującej się produkcją i sprzedażą zbiorników we Wtelnie. W chwili wypadku poszkodowany wykonywał prace związane z natryskowym malowaniem wnętrza zbiornika. W pewnym momencie doszło do zapalenia rozpuszczalnika wykorzystywanego do rozcieńczania farby podkładowej. W wyniku zdarzenia poszkodowany doznał poparzenia termicznego rąk oraz klatki piersiowej.

 

6. 30 czerwca 2017 roku pracodawca zawiadomił inspektora pracy o wypadku, któremu w dniu 23 czerwca 2017 roku ok. godz. 8.40 uległ pracownik firmy transportowo-spedycyjnej z Gdyni. Poszkodowany, zatrudniony na stanowisku kierowcy samochodu ciężarowego wykonywał przewóz towarów ciagnikiem siodłowym z naczepą. Inny uczestnik ruchu prowadzący pojazd osobowy, podczas manewru wyprzedzania zjechał na pas ruchu, po którym poruszał się poszkodowany, zajeżdżając mu drogę. W wyniku kolizji z samochodem osobowym, kierujący samochodem ciężarowym zjechał na przeciwległy pas ruchu, zderzył się czołowo z kolejnym pojazdem ciężarowym, po czym uderzył w przydrożne drzewo i wjechał do rowu. Kierowca z obrażeniami głowy trafił do szpitala.

 

Wypadki śmiertelne – maj 2017

 

1. 17 maja 2017 roku Policja zawiadomiła inspektora pracy o wypadku, któremu w dniu 16 maja 2017 roku ok. godz. 13.50 na terenie Radiowego Centrum Nadawczego w Solcu Kujawskim uległ pracownik firmy branży elektroenergetycznej z Warszawy. W trakcie realizacji czynności serwisowych w rozdzielni średniego napięcia, w wyniku zetknięcia z elementami będącymi pod napięciem 15kV nastąpiło porażenie prądem elektrycznym. Poszkodowany poniósł śmierć na miejscu.

 

Wypadki ciężkie – maj 2017

 

1. 08 maja 2017 roku Policja zawiadomiła inspektora pracy o wypadku, który miał miejsce tego samego dnia ok. godz. 08.45 na terenie hurtowni artykułów spożywczych we Włocławku. Poszkodowany, kierowca wózka jezdniowego podnośnikowego wykonywał prace związane z przewożeniem palet z piwem. Podczas pobierania ze stosu górnej palety z ładunkiem nastąpiło osunięcie się stosu. Pracownik został uderzony przez spadający ładunek. W wyniku zdarzenia doznał zerwania ścięgien ręki oraz  ran ciętych od stłuczonego szkła.

 

2. 22 maja 2017 roku Policja zawiadomiła inspektora pracy o wypadku, któremu w dniu 11 kwietnia 2017 roku ok. godz. 06.15 na terenie hali produkcyjnej zakładu produkcji tworzyw sztucznych w Brodnicy uległ pracownik – operator maszyn. Po wymianie elementów maszyny drukarskiej, pracownik sprawdzał poprawność montażu mechanizmu napędu wałka podającego. W pewnym momencie nastąpiło pochwycenie lewej dłoni przez obracający się wałek, doprowadziło to do zmiażdżenia dłoni.

3. 22 maja 2017 roku zatrudniający zawiadomił inspektora pracy o wypadku, któremu w dniu 16 maja 2017 roku ok. godz. 12.00 uległa osoba wykonująca pracę zarobkową w ramach umowy zlecenie na rzecz firmy zajmującej się obróbką szkła w Inowrocławiu. Poszkodowany podczas wymiany uchwytów – zabezpieczeń krat do transportu tafli szkła spadł wraz z kratą z wysokości ok. 1,5 metra na stół do cięcia szkła. W wyniku upadku i uderzenia plecami o stół doszło do zmiażdżenia kręgów kręgosłupa.

 

4. 29 maja 2017 roku pracodawca zawiadomił inspektora pracy o wypadku, któremu tego samego dnia ok. godz. 07.45 uległ pracownik zakładu produkcji papieru we Włocławku. Podczas czyszczenia wałków przewijarki papieru (bez wyłączonego napędu) przy użyciu szczotki drucianej doszło do jej pochwycenia przez obracające się wałki. Prawa dłoń w której poszkodowany trzymał narzędzie została wciągnięta pomiędzy wałki. Doprowadziło to do zmiażdżenia dłoni. Poszkodowany został przetransportowany do szpitala gdzie dokonano pourazowej amputacji dłoni.

 

Wypadki śmiertelne – kwiecień 2017

 

1. 14 kwietnia 2017 roku ok. godz. 16.20 w wyniku informacji przekazanej przez mass media inspektor pracy podjął czynności w miejscu zaistnienia śmiertelnego wypadku, przy rozbiórce domu wielorodzinnego w Toruniu przy ul. Podgórnej. Wypadkowi ok. godz. 15.30 uległa osoba wykonująca pracę zarobkową na podstawie umowy zlecenie na rzecz firmy budowlanej w Skępem.  W chwili wypadku poszkodowany wykonywał pracę związaną z ręczną segregacją gruzu pochodzącego z rozbieranego budynku. W pewnym momencie ściany obiektu zawaliły się, przygniatając mężczyznę. Poszkodowany poniósł śmierć na miejscu.

 

Wypadki ciężkie – kwiecień 2017

 

1. 01 kwietnia 2017 roku pracodawca zawiadomił inspektora pracy o wypadku, któremu w dniu 18 marca 2017 roku ok. godz. 08.40 uległa pracownica sklepu odzieżowego zlokalizowanego w Galerii TORUŃ PLAZA w Toruniu. Poszkodowana została przygnieciona drzwiami od sejfu znajdującego się na terenie sklepu. Spowodowało to złamanie kości biodrowej oraz porażenie nerwu strzałkowego.

 

2. 01 kwietnia 2017 roku pracodawca zawiadomił inspektora pracy o wypadku, któremu w dniu 21 marca 2017 roku ok. godz. 19.10 na terenie parku trampolin w Bydgoszczy uległ pracownik zatrudniony na stanowisku menagera. Podczas wykonywania salta do tyłu na trampolinie poszkodowany upadł na plecy doznając urazu karku.

 

3. 03 kwietnia 2017 roku Policja zawiadomiła inspektora pracy o wypadku, któremu tego samego dnia ok. godz. 06.30 na terenie hali produkcyjnej zakładu produkcji mebli w miejscowości Rogówko uległ pracownik przedsiębiorstwa. Podczas cięcia elementów stołu na pilarce do cięcia wzdłużnego nastąpił kontakt narzędzia tnącego z prawą dłonią pracownika. Spowodowało to amputację czterech palców prawej dłoni.

 

4. 04 kwietnia 2017 roku pracodawca zawiadomił inspektora pracy o wypadku, któremu w dniu 03 kwietnia 2017 roku ok. godz. 10.30 uległ pracownik hurtowni materiałów budowlanych w Toruniu. Kierowca wózka jezdniowego podnośnikowego, podczas jazdy najechał kołem na stopę innego pracownika. W wyniku zdarzenia poszkodowany doznał urazów złamania kości stopy z przemieszczeniem.

 

5. 11 kwietnia 2017 roku Policja zawiadomiła inspektora pracy o wypadku, któremu tego samego dnia ok. godz. 14.00 uległ pracownik hurtowni motoryzacyjnej w miejscowości Zamość. Poszkodowany przenosił pusty karton w taki sposób, że trzymane opakowanie utrudniało obserwację drogi przed sobą. W momencie gdy wszedł do hali magazynowej został potrącony przez przejeżdżający wózek jezdniowy. W wyniku uderzenia pracownik doznał złamania kości lewej nogi.

 

6. 13 kwietnia 2017 roku Policja zawiadomiła inspektora pracy o wypadku, który miał miejsce tego samego dnia ok. godz. 09.50 na terenie budowy przy ul. Poznańskiej w Toruniu. Poszkodowany, pracownik firmy budowlanej z Ośniszczewa spadł z wysokości ok. 5,0 metrów z niezabezpieczonego rusztowania. Nieprzytomny mężczyzna został przewieziony do szpitala.

 

7. 20 kwietnia 2017 roku pracodawca zawiadomił inspektora pracy o wypadku, który zaistniał tego samego dnia ok. godz. 13.00 na budowie linii elektroenergetycznej w miejscowości Dębowo. Wypadkowi uległ pracownik firmy wykonawczej z Krakowa. Brygada składająca się z 3 pracowników układała z płyt drewnianych, tymczasową drogę przez pole uprawne, do miejsca wykonania fundamentu pod słup. Poszkodowany pracownik znajdował się przed samochodem – klęcząc sprawdzał wzrokowo poprawność wytyczania budowanej drogi. W tym momencie kierowca pojazdu, nie widząc kolegi ruszył samochodem do przodu, najeżdżając na  jego stopę. W wyniku zdarzenia poszkodowany doznał rozerwania pięty i złamania z przemieszczeniem kości stopy. 

 

8. 24 kwietnia 2017 roku pracodawca zawiadomił inspektora pracy o wypadku, który zaistniał tego samego dnia ok. godz. 11.30 w hali stolarni przedsiębiorstwa zarządzającego nieruchomościami w Mogilnie. Podczas cięcia deski na pilarce tarczowej doszło do kontaktu dłoni pracownika z narzędziem tnącym. Spowodowało to amputację małego palca prawej dłoni.

 

9. 25 kwietnia 2017 roku Policja zawiadomiła inspektora pracy o wypadku, który miał miejsce tego samego dnia ok. godz. 10.10 na terenie budowy w miejscowości Małe Czyste gm. Stolno. Poszkodowany, pracownik firmy remontowo budowlanej z tej samej miejscowości spadł z rusztowania, z wysokości ok. 4,0 metrów doznając urazów wewnętrznych.          

 

Wypadki ciężkie – marzec 2017

 

1. 06 marca 2017 roku pracodawca zawiadomił inspektora o wypadku, któremu 06 marca 2017 roku ok. godz. 09.00 na budowie w Toruniu uległ pracownik firmy budowlanej z Lubicza. Podczas wykonywania prac murarskich poszkodowany spadł z wysokości 5,0 metrów doznając urazów wewnętrznych.

 

2. 13 marca 2017 roku Policja zawiadomiła inspektora pracy o wypadku, któremu 13 października 2016 roku ok. godz. 07.30 na terenie gorzelni w Świątkowie uległ pracownik firmy budowlanej z miejscowości Chocz (Wielkopolska). Podczas prac związanych z wymianą pokrycia dachu poszkodowany wszedł w niezabezpieczony otwór i spadł z wysokości 5,0 metrów  na betonową posadzkę. W wyniku upadku doznał licznych złamań kości miednicy i  obu rąk.

 

3. 20 marca 2017 roku Policja zawiadomiła inspektora pracy o wypadku, któremu 20 marca 2017 roku ok. godz. 13.00 na terenie zakładu produkcji materiałów budowlanych w miejscowości Czamaninek uległ pracownik przedsiębiorstwa. Pracownik został potrącony przez samochód ciężarowy. Kierowca ruszając pojazdem z miejsca nie zauważył stojącego przed samochodem mężczyzny. W wyniku uderzenia poszkodowany doznał urazu nogi.

 

4. 22 marca 2017 roku pracodawca zawiadomił inspektora pracy o wypadku, któremu 10 marca 2017 roku ok. godz. 13.40 uległ pracownik zakładu poligraficznego w Inowrocławiu. Podczas oczyszczania papierem ściernym stalowej rury zamontowanej w uchwycie tokarki nastąpiło pochwycenie ręki przez obracający się element. W wyniku tego zdarzenia poszkodowany doznał zmiażdżenia ręki i przedramienia prawego. W szpitalu dokonano pourazowej amputacji II i III palca ręki.

 

5. 23 marca 2017 roku Policja zawiadomiła inspektora pracy o wypadku, któremu 23 marca 2017 roku ok. godz. 10.00 uległ pracownik hurtowni artykułów użytku domowego we Włocławku. Poszkodowany stojąc na drabinie aluminiowej rozstawnej układał towar na regałach. W pewnym momencie pracownik spadł na podłogę, doznając urazu głowy.

 

Wypadki śmiertelne – luty 2017

 

1. 06 lutego 2017 roku pracodawca zawiadomił inspektora pracy o wypadku, któremu w dniu 04 lutego 2017 roku ok. godz. 06.30 uległ pracownik zakładu wytwarzającego i zaopatrującego w ciepło i gorącą wodę, w Chełmnie. Wypadek miał miejsce w oddziale firmy w miejscowości Grupa. Pracownik, zatrudniony na stanowisku palacza został znaleziony nieprzytomny w pomieszczeniu kotłowni. Przybyły na miejsce lekarz pogotowia ratunkowego stwierdził zgon pracownika.

 

2. 24 lutego 2017 roku Policja zawiadomiła inspektora pracy o wypadku, któremu w tym dniu ok. godz. 15.00 na terenie zakładu branży chemicznej w Janikowie, uległa osoba wykonująca pracę zarobkową. Poszkodowany, podczas spawania elementów kolumny karbonizacyjnej znajdował się na drabinie aluminiowej opartej o metalowy szalunek. Przewód zasilający spawarkę napięciem 230V został ułożony na mokrej betonowej posadzce, bez zabezpieczenia przed możliwością uszkodzenia izolacji. Wskutek przerwania izolacji podstawowej przewodu zasilającego pojawił się prąd na metalowej konstrukcji i doszło do porażenia osoby, powodując jej śmierć.  

 

3. 24 lutego 2017 roku pracodawca zawiadomił inspektora pracy o wypadku, któremu w dniu 22 lutego 2017 roku ok. godz. 12.00 na budowie w Bydgoszczy, uległ pracownik zakładu branży instalatorskiej sieci wodno – kanalizacyjnej z Bydgoszczy. Około południa poszkodowany stracił przytomność. Wezwano karetkę pogotowia ratunkowego. Lekarz zdecydował o przetransportowaniu mężczyzny do szpitala, gdzie ok. godz. 15.30. nastąpił zgon.

 

Wypadki ciężkie – luty 2017

 

1. 17 lutego 2017 roku Policja zawiadomiła inspektora pracy o wypadku, któremu w tym dniu ok. godz. 07.00 na terenie zakładu produkcji wyrobów z tworzyw sztucznych w Brodnicy, uległ pracownik obsługujący wtryskarkę. W trakcie pracy poszkodowany włożył dłoń pomiędzy elementy zespołu zamykania i otwierania formy, co doprowadziło do zmiażdżenia dłoni.

 

2. 20 lutego 2017 roku pracodawca zawiadomił inspektora pracy o wypadku, któremu w dniu 09 stycznia 2017 roku ok. godz. 13.30 na terenie zakładu produkcji wyrobów z drewna w Chełmnie, uległ pracownik zatrudniony na stanowisku stolarza. Poszkodowany obsługiwał pilarkę tarczową. Po zakończeniu cięcia listwy, odkładając element został uderzony w oko drewnianym klockiem, który został odrzucony przez ostrze piły.

 

3. 21 lutego 2017 roku pracodawca zawiadomił inspektora pracy o wypadku, któremu w dniu 20 lutego 2017 roku ok. godz. 16.25 na terenie zakładu produkcji mebli w Lubrańcu, uległ pracownik zatrudniony na stanowisku stolarza. Poszkodowany sięgając ze stołu pilarki formatowej przycięty fragment płyty, dotknął obracające się narzędzie tnące. W wyniku tego zdarzenia nastąpiło zranienie palców prawej dłoni.

 

4. 23 lutego 2017 roku Policja zawiadomiła inspektora pracy o wypadku, któremu  w tym dniu ok. godz. 11.25 na terenie budowy w Toruniu, uległ pracownik - kierowca firmy transportowej z Poznania. Podczas rozładunku cegieł kierowca stał obok naczepy. W pewnym momencie został potrącony przez ładowarkę samobieżną. W wyniku uderzenia doznał urazów wewnętrznych i został przewieziony do szpitala. 

 

5. 27 lutego 2017 roku Policja zawiadomiła inspektora pracy o wypadku, któremu w tym dniu ok. godz. 06.20, uległ pracownik zakładu produkcji wyrobów metalowych w Rypinie. Poszkodowany został znaleziony w pomieszczeniu magazynu wysokiego składowania, w chwili gdy próbował się podnieść z posadzki. Pracownik nie pamiętał co się stało. Stwierdził, że stracił przytomność oraz boli go miednica i nogi. Po badaniach stwierdzono złamanie miednicy i kości prawego uda.

 

Wypadki śmiertelne – styczeń 2017

 

1. 03 stycznia 2017 roku Policja zawiadomiła inspektora pracy o wypadku, któremu w dniu 03 stycznia 2017 roku ok. godz. 10.40 uległ pracownik składu opału w Toruniu. Pracownik dostarczył samochodem workowany węgiel do klienta. Stojąc na zewnątrz obok kabiny samochodu nagle źle się poczuł i zasłabł. Klient do którego kierowca dostarczył towar podjął akcję reanimacyjna i wezwał karetkę pogotowia. Przybyłe na miejsce służby ratownictwa medycznego kontynuowały akcję. Prowadzone czynności nie dały rezultatu i poszkodowany zmarł.     

 

2. 03 stycznia 2017 roku pracodawca zawiadomił inspektora pracy o wypadku, któremu w dniu 03 stycznia 2017 roku ok. godz. 03.20 uległ pracownik ochrony fizycznej obiektu wojskowego w Bydgoszczy. Podczas wykonywania swoich obowiązków o godz. 01.25 drogą radiową złożył meldunek, z treści którego nie wynikało nic niepokojącego. Podczas dokonywania zmiany obsady na posterunku ok. godz. 03.00 w miejscu pełnienia warty nie było wartownika. Po kilku minutach poszukiwań znaleziono nieprzytomnego leżącego na ziemi pracownika. Mimo podjętej akcji reanimacyjnej poszkodowany zmarł. 

 

3. 07 stycznia 2017 roku Policja zawiadomiła inspektora pracy o wypadku, któremu w dniu 07 stycznia 2017 roku ok. godz. 07.00 uległ pracownik firmy ochrony osób i mienia w Toruniu. Przybyły na miejsce wykonywania pracy (pilnowanego obiektu) zmiennik znalazł zwłoki kolegi pełniącego nocny dyżur. Wstępne czynności policji wykluczyły udział osób trzecich. Wskazano, że prawdopodobną przyczyną zgonu była ostra niewydolność krążeniowa.

 

4. 04 stycznia 2017 roku pracodawca zawiadomił inspektora pracy o ciężkim wypadku, któremu w dniu 04 stycznia 2017 roku ok. godz. 14.00 uległ pracownik przedsiębiorstwa budowlanego w Nakle nad Notecią. W czasie przechodzenia przez plac na terenie zakładu poszkodowany został potrącony przez cofającą ładowarkę. W wyniku zdarzenia pracownik doznał urazów głowy. Dwa dni po wypadku w wyniku odniesionych urazów poszkodowany zmarł. 

 

Wypadki ciężkie – styczeń 2017

 

1. 02 stycznia 2017 roku Policja zawiadomiła inspektora pracy o wypadku, któremu w dniu 23 grudnia 2016 roku ok. godz. 10.00 na budowie w Bydgoszczy uległ pracownik firmy budowlanej z Solca Kujawskiego. Podczas demontażu płyty szalunkowej za pomocą żurawia, jedna z płyt przewróciła się na poszkodowanego. W wyniku tego zdarzenia pracownik doznał złamania kości kończyn dolnych.

 

2. 03 stycznia 2017 roku zatrudniający zawiadomił inspektora pracy o wypadku, któremu w dniu 27 grudnia 2016 roku ok. godz. 13.15 uległ pracownik tymczasowy wykonujący pracę na rzecz zakładu produkcji wyrobów z tworzyw sztucznych w Bydgoszczy. Podczas zamykania bramy w magazynie palec prawej dłoni został zmiażdżony przez skrzydło bramy. W wyniku obrażeń amputowano palec.

 

3. 12 stycznia 2017 roku pracodawca zawiadomił inspektora pracy o wypadku, któremu w dniu 11 stycznia 2017 roku ok. godz. 07.30 uległ pracownik zakładu przetwórstwa spożywczego w Kruszwicy. Podczas opróżniania zbiornika zawierającego roztwór wody z wapnem poszkodowany został oblany cieczą o temperaturze ok. 600C. Poparzeniu uległo ok. 50% powierzchni ciała.

 

4. 13 stycznia 2017 roku Policja zawiadomiła inspektora pracy o wypadku, któremu w dniu 13 stycznia 2017 roku ok. godz. 08.55 uległ pracownik zakładu przetwórstwa drewna w Runowie Krajeńskim.  Operator wózka jezdniowego z napędem silnikowym najechał wózkiem na stopę poszkodowanego powodując jej zmiażdżenie.

 

5. 16 stycznia 2017 roku Policja zawiadomiła inspektora pracy o wypadku, któremu w dniu 16 stycznia 2017 roku ok. godz. 08.00 na terenie zakładu przetwórstwa drewna w Brodnicy uległ pracownik zatrudniony na stanowisku stolarza. Podczas obsługi pilarki do cięcia drewna poszkodowany operował prawą dłoń w strefie roboczej maszyny. Doszło do kontaktu palców z narzędziem tnącym, w wyniku czego zranione zostały trzy palce.

 

6. 13 stycznia 2017 roku Policja zawiadomiła inspektora pracy o wypadku, któremu w dniu 13 stycznia 2017 roku ok. godz. 12.00 uległ pracownik firmy poligraficznej w Dąbrowie Chełmińskiej. Podczas obsługi maszyny offsetowej poszkodowany włożył dłoń w niezabezpieczoną strefę roboczą maszyny. Doprowadziło to do zakleszczenia ręki, zgniecenia palców i uszkodzenia ścięgna dłoni.

 

7. 18 stycznia 2017 roku Policja zawiadomiła inspektora pracy o wypadku, któremu w dniu 18 stycznia 2017 roku ok. godz. 12.30 uległ pracownik zakładu przetwórstwa drewna w Brodnicy. Pracownik usuwał awarię wózka jezdniowego podnośnikowego przy podniesionych widłach. Nagle widły opadły uderzając pracownika w rękę. W wyniku tego zdarzenia poszkodowany doznał złamania kości ręki.

 

8. 25 stycznia 2017 roku pracodawca zawiadomił inspektora pracy o wypadku, któremu w dniu 20 stycznia 2017 roku ok. godz. 19.35 uległa pracownica zakładu przetwórstwa owocowo – warzywnego w Grudziądzu. Podczas wymiany wałka z folią w pakowarce do żywności nastąpiło obsunięcie metalowego elementu, który uderzył w prawą dłoń powodując zranienie IV palca, w tym amputację paliczka.

 

9. 25 stycznia 2017 roku Policja zawiadomiła inspektora pracy o wypadku, któremu w dniu 25 stycznia 2017 roku ok. godz. 05.50. uległa pracownica zakładu produkcji artykułów spożywczych we Włocławku. Podczas ręcznego wprowadzania bibuły pomiędzy grzałki pakowarki nastąpiło pochwycenie palców lewej dłoni przez obracające się elementy grzewcze. W wyniku tego zdarzenia nastąpiła amputacja dwóch palców.

 

10. 27 stycznia 2017 roku pracodawca zawiadomił inspektora pracy o wypadku, któremu w dniu 27 stycznia 2017 roku ok. 10.45 na terenie zakładu produkcji przyrządów pomiarowych i kontrolnych w Toruniu uległ pracownik firmy budowlanej z Torunia. W trakcie wykonywania demontażu drzwi transformatorowni doszło do porażenia prądem elektrycznym pracownika.    

 

11. 27 stycznia 2017 roku pracodawca zawiadomił inspektora pracy o wypadku, któremu w dniu 04 stycznia 2017 roku ok. godz. 06.40 uległ pracownik zakładu naprawy taboru w Toruniu. Po rozłączeniu wózka wagonowego od pudła wagonu poszkodowany chciał wejść do kanału naprawczego. W tym samym momencie inni pracownicy przesunęli wózek wagonu a koło  najechało na stopę pracownika. Spowodowało to otwarte złamanie palucha  stopy.

 

12. 27 stycznia 2017 roku Policja zawiadomiła inspektora pracy o wypadku, któremu w dniu 26 stycznia 2017 roku ok. godz. 15.10 uległ pracownik firmy usługowo budowlanej w miejscowości Pęperzyn. Poszkodowany wykonując prace związane z kruszeniem gruzu chciał przy użyciu metalowego łomu usunąć kawałek gruzu, który zablokował kruszarkę. W pewnym momencie nastąpiło odbicie i odrzucenie łomu, który następnie uderzył mężczyznę w głowę. 

 

 


GIP Przejdź do GIP
Porady prawne

Kalendarium

PWŚCPSN
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112

Wypadki


  • banner146333
  • banner146332
  • banner146331
  • banner201672